ONLINE заявка в РАЦС
Скільки коштує подати заяву в ДРАЦС і які потрібні документи
Ось настав найщасливіший день вашого життя: ви вирішили стати чоловіком і дружиною. Які зміни відбулися в реєстрації пар 2023, скільки коштує подати заяву в ЗАГС (РАЦС), про що потрібно не забути.
Як подати заяву на одруження онлайн
Подати заяву на одруження знову можна буде онлайн – відповідну послугу Мін’юсту було реалізовано на порталі Дія.
«Така послуга завжди користувалась попитом серед громадян України. Тому, ми вирішили відновити онлайн-подання заяви на шлюб, тепер – запускаємо модернізовану послугу на порталі Дія», – розповідає заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Serhii Orlov.
Скористатись послугою можуть громадяни України, котрі:
- досягли 18 років;
- мають електронний підпис.
Щоб подати заяву про шлюб у Дії, потрібно:
- Авторизуватися на порталі Дія та перейти у розділ «Сім’я».
- Обрати послугу «Заява про шлюб».
- Заповнити заяву. Тут можна обрати час та місце державної реєстрації шлюбу, церемонію у святковій залі та інші додаткові послуги.
- Сплатити державне мито.
- Підписати заяву електронним підписом.
Далі ваш партнер отримає посилання на заяву електронною поштою. Він має авторизуватися у кабінеті на порталі, перейти за посиланням з пошти та підписати заяву електронним підписом.
І все!
Заяву про шлюб подано.
Обраний ДРАЦС надішле вам результат розгляду заяви та деталі щодо церемонії на мейл. Вам залишається лише з’явитися у ДРАЦС у день одруження.
Чи змінився вік для походу в ДРАЦС?
Чинне законодавство України, а саме стаття Сімейного Кодексу 4525- VI, говорить про те, що вступати у законний шлюб можна з 18 років. Винятком можуть бути шлюби у 16 років, якщо це відповідає інтересам нареченої. Як, наприклад, рання вагітність, підтверджена відповідними медичними довідками. Тоді дівчині вже неважливо, скільки коштує розпис в ДРАЦСі. Головне, щоб він відбувся, і дитина народилася в повноцінній сім’ї. Нагадаємо, що раніше граничним віком вступу до шлюбу було 14 років.
Які документи готувати для ДРАЦСу
Внутрішній паспорт громадянина (громадянки) України.
Формуляр (його можна заповнити на нашому сайті, без довгих походів або поїздок до ДРАЦСу). Скачайте зразок і дійте.
Для тих, хто вже встиг побувати замужем або одружитися, необхідно надати свідоцтво про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть чоловіка (дружини).
Квитанція про оплату державного мита. Вартість подачі заяви у ДРАЦС – як і раніше 0,86 копійок. Комісія банку – від 3 грн. Цю суму, напевно, одну з найменших у світі, можна теж оплатити онлайн.
Якщо ви реєструєте шлюб з громадянином (громадянкою) іншої країни
Тоді потрібні додаткові документи. Їх список доповнюється або змінюється в залежності від законодавства іноземної держави. Але загальні вимоги такі.
- Підтвердження сімейного стану (вдівець або розлучений). Документ повинен мати нотаріально завірений переклад з іншої мови на українську. У багатьох країнах двоєженство є кримінальним злочином. У тому числі і в нашій.
- Довідка з місця проживання з точною адресою, видана в мерії.
- Копія паспорта (перекладена на українську мову та нотаріально завірена).
- Копія візи.
Вартість розпису у ДРАЦСі
У різних містах може бути різна вартість розпису в ДРАЦСі. Вона стартує від 35 грн. В цілому ж сума залежить від того, яку саме церемонію ви замовляєте. Якщо це два свідка і нічого більше, то сума буде найскромнішою. Якщо ви замовляєте пишну урочисту церемонію, її офіційна вартість – 200 грн. Але потрібно окремо рахувати, у скільки обійдуться послуги відеооператора, професійного фотографа, флориста.
Таких фахівців (як і камер, і фотоапаратів) може бути кілька. Значить, і сума зросте. Те, скільки коштує церемонія в РАЦСі, дізнавайтеся заздалегідь. Чи входить туди шампанське і фрукти в подарунок або їх потрібно купувати окремо? Всі ці питання потрібно з’ясувати і обговорити мінімум за місяць до розпису.
Заява подавайте за місяць до того, як хочете зареєструватися. А якщо хочете забронювати красиву дату, це варто зробити за півроку. Особливо в ДРАЦСі, де одружуються найчастіше.